14.6.2008

- asi jsem zbabělec nebo spíš mé nervy již nejsou takové. Po té co komunikace s budoucí majitelkou Bleska byla na úrovni, která spíš než 21. století blížila se středověku, kde i panovníci museli čekat na zprávy mnoho dní, jsem to vzdala a moc ráda. Starostí mám nyní asi tak 10m nad hlavu a přestože jsou to starosti, které budou mít příznivé důsledky dospěla jsem k závěru že vhledem k mému psychickému stavu již nebudu čekat, kdy přijde či něpřijde další mail a když se ozval pan Tluka pro mne perfektní majitel Bleska řekli jsme si co by volil sám Blesk? Nejistou budoucnost na severu Evropy nebo milující rodinu v ČR a měli jsme jasno. Blesk se již ve středu odstěhoval do Hradce Králové. Majitelem Bleska je pan František Tluka s manželkou. Přejeme jim vše nejlepší a vítáme je v naší chovatelské stanici!!!!!

Blesk nyní již Brok a jeho majitelé

 

3.6.2008

-cucátek zase ubylo. Doma zůstáva už jen Bojovnice, která posílý naší smečku hyen a Blesk, který, pokud se vše povede pocestuje do nového domova za cca. měsíc. Čeká ho cesta nejdelší a je to poněkud složité. Tak držte palce ať vše klapne. Jsem moc ráda že celý vrh je velmi vyrovnaný. Boju a Branu poznám téměř jen podle jednoho tajného znamení na intimních partích :-) nebudu prozrazovat aby se holky "nehanbyly". Panička Helena, ale ví :-)). Jsem ráda protože vrh byl naprosto nepříbuzný tzn. v 8 generacích Fx O%, což se bohužel až tak často nevidí a přesto fenotypicky stejný. Příbuzenská nám v budoucnu asi ještě pěkně zamíchá karty:-((. Jsou to typický "Vlakovci" a "Ondasovci" a největší předností v budoucnu bude perfektní hřbet, úhlení a po Jaspis krásný pohyb. Dva jejich nevlastní sourozenci bodovali o tomto víkendu na výstavách ve Finsku kdy pejsek z chovatelské stanice A'dreams vyhrál BOB a BIG4 na národce a jeho nevlastní sestra dostala BOB na klubovce u velice přísného rozhodčího ( pouze 4 psí kluci byli výborní ostatní VD, D a DOS) tatáž fenka druhý den dostala BOB na další výstavě:-). Tak uvidíme zda naši cucáci půjdou v jejich stopách. Jejich majitelé pro to jistě udělají maximum:-p.

Majitelkou Bludičky je Vendula Pekrtová z Kladna

Brana bude žít v Ustí nad Labem s Helenou Kubecovou a jejím přítelem

Vítáme další členy našeho "Bohemiacálně - cestovního":-)) týmu.

Bojovnice

Bludička

Branomara

Blesk

3.6.2008

Biatec a Bouřlivák už odešli do nových domovů a proto Biateček už není na fotkách. Oba se budou mít nepochybně skvělě. Omlouvám se za málo častou aktualizaci, ale nějak nebyl čas. Včera se mi po cca. 5 letech plánů podařilo složit zkoušky na řidičák. Kynologická novinka to není ale souvisí to. Dala jsem si předsevzetí že při zkouškách se nebudu snažit ukázat chlapíkům v bourácích za milion že i stará felicia umí jezdit rychle, že nebudu do zatáček přidávát plyn, že zpomalovací prahy nejsou skokanské můstky a že při přednosti zprava se zastavím a budu se zaujetím pozorovat, zda-li se neblíží nějaké vozidlo, jezdec na zvířeti, oraganizovaná skupina chodců, průvodce hnaných zvířat abych jim mohla dát přednost. Podařilo se. Tak jsem ráda:-). Taky mám velkou radost z cucátek. Jsou opravdu krásná. Holčičky vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než na fotkách zvláště Brana, ale nějak zatím nemají geny supermodelek a fotografování spíše sabotují. Blesk a Bouřlívák, nyní už Seti, jsou v tomto ohledu mnohem šikovnější. Brana bude celá teta Sanni, Bludička je nejvíc po mamince a rodinná rada rozhodla že je to nejšikovnější holčička. Nevím dle čeho tak usoudili, protože já jsem nadšená z povah všech. Ze sta bodů jim za povahy dávám tak 98:-). Jsou temeramentní, ale přesto vyrovnaní, naprosto nebojácní. No prostě pinč jak má být a jsem moc ráda že je šance pro sportovní uplatnění více cucátek z tohoto vrhu.

Majitelé Bouřliváka jsou Katka Švehlová a její přítel Marek

Majitelem Biateca je ing. Aleš Pucandl s rodinou. Fotku jsem bohužel zapoměla udělat:-(.

Oběma klukům přejeme vše nejlepší do života a majitelé vítáme v teamu Via Bohemica:-).

 

Bojovnice

Bludička

Branomara

Blesk

Bouřlivák

17.5.2008

Zdárně rosteme:-). Znovu jsme se pokusili udělat nějaké obrázky v postoji. Některá mimča celkem spolupracují a některá ne, ale všechna jsou perfektně seběvědomá a nic se nebojí že stojí na vysokém stole. Největší boj byl z Bojovnicí. Vydrží na jednom místě max. 30 vteřin a to zase nezvládá náš foťák:-/. Její oblíbenou činností je zvedání nožičky. Ať už levá nebo pravá jedna vždycky ve vzduchu. Takových fotek máme spoustu:-).

Bojovnice

Bludička

Branomara

Biatec

Blesk

Bouřlivák

 

12.5.2008

Mimča chodí od minulého týdne ven a moc se jim to líbí. Jsou to taková vzorná cucátka - v noci spinkají (narozdíl od některých nejmenovaných, kteří mezi 3-5 raní pořádali gladiátorské zápasy:-)), ve dne si hrají a papají. NO papají. Nemohu nevzpomenout mé oblíbené pohádky Lotrando a Zubejda "Nepapají oni se nacpávají". Jaspisky štěňata jí dělají svou chutí k jídlu čest:-). V sobotu měli návštěvu a dostali krásné hračky. Moc se líbili a já děkuju za krásné fotky a těším se na zbyte:p.


8.5.2008

Ve státní svátek jsme se pokusili nafotit první "postojovky" cucátek. Byl to boj, což je na jednu stranu v tento den poměrně symbolické. Výsledek můžete vidět níže:-). Také jsem už rozhodla které mimčo bude které. Nejdříve jsem myslela že se rozhodně při tetování, ale nějak si nedokážu představit Bludičku jako Bojovnici a naopak. Takto miminkům jména sedí. Zrušily se stužky, protože štěňátka si je často v zápalu boje sundala a už nemám problém je poznat. Celý vrh vypadá den ode dne lépe. Máme z nich opravdu velkou radost. Kluci už mají kouličky, holky naštěstí ne:-)) a taky už nám rostou zoubky - chudák Jaspis :-/ a všem do nůžek. Tak snad to vydrží. Co mají štěňata super jsou povahy. Naprosto nebojácné, veselé, hravé a temperamentní.Myslím že z nich budou opravdu příjemní psi. Bouřlivák a Bludička jsou naprostí pohodáři vždycky dobře naladění. Blesk je veselý a šikovný akční pejsek. Myslím, že by byl opravdu dobrý na agility a podobně. Biatec je něco mezi. Bojovnice je taková holčičí obdoba Bleska - holčička všudybylka. Branomara je opravdová "Královna".

Fenka - BojovniceFenka - BludičkaFenka - Branomara
Pejsek - BouřlivákPejsek - BleskPejsek - Biatec

1.5.2008

Cucátka jsou už zase starší a jsou jim tři týdny. Už se snaží chodit a i si hrát. Hra sice vypadá jako snaha udržet se na všch čtyřech nožickách, ale snaha se také počítá. Také už vrtí ocásky a v tomto je přeborník žlutá fenka. Dostala poprvé tuhou stravu a projevila se jako pravá dítka své matky, kdy se na jídlo vrhla jako piraně až pod nima miska nebyla vidět:-)). Na fotkách nehledejte modrého giganto pejska podle stužky, protože tu už nenosí neb ho již bezpečně poznám i bez ní. Béžová holčička má bolavou nožičku, protože si zatrhla drápek a ten se jí podebrat:-(, ale při pravidelném mazání na radu veterinářky je už prstík zase téměř jako nový tak se holčička svého děsivě vyhlížejícího obvazu brzo zbaví. No ale zavažte prst tři týdny starému mimču:-). Béžovce se nezdá že by tato nepříjemnost vadila a s fenek je největší pohoďačka i když zároveň i značně vytrvalá. Pejsek původně bez stužky je zase největší průzkumník. Všchna mimča vypadají suprově. Silné kostry, rovné hřbety, krátká tělíčka a formáty. Jsou to naprosto typičtí Adreamsové. Jedna fenka mi zatím přijde že bude velmi podobná tetě Sanni:-). Také už mají jména:-)) zatím to ještě není "podělené", ale budou kluci - Blesk, Bouřlivák a Biatec a holky Bojovnice, Bludička a Branomara. Pro zvědavé dodávám, že Branomara je keltské jméno stejně jako Biatec. Branomara znamená Královna Havranů a Biatec je jméno, které se dochovalo na keltských mincích a nejspíše šlo a vysoce postaveného muže. Uvažovala jsem ještě o Brenus , ale aby pak chlapec neměl nějaké dobyvačné tendence:-). Bojovnice je po tatínkovi:-) pro neangličtináře Soldier je znamená voják. Takže tatínek se jmenuje Černý Voják, trochu jako od Boženy Němcové:-).

27.4.2008

Mimča už krásně koukají a i docela běhají. Jsou, v porovnání s tlupou Hvězdice, mnohem hodnější. Jaspiska může jít třeba i na dvě hodiny ven a cucátka celou dobu spinkají. Při této příležitosti jsem s Jaspiskou trénovala stopu a pachovky na ZMMP což jí krásně šlo, jen ta poslušnost je taková až moc veselá:-). No aspoň máme co cvičit, protože stopa už je super:-)) a až bude řidičák a auto tak hurá na zkoušky neb cestování vlakem mám plné zuby a to přestože jsem jinak zapřísáhlý ekolog:-/. Když jsem Marje ve Finsku řekla že už 10 let jezdíme na výstavy, krytí atd. vlakem tak se tvářila značně šokovaně:-)). No ale zpět k stěňátkům - celý vrh vypadá jak z příručky "Vzorný odchov", protože jsou všechna úplně stejná a krásně rostou. Musím říct že nevím, které je hezčí:-) zatím naplňují očekávání, která jsme v ně vložily a já pevně doufám že v tom budou pokračovat.

22.4.2008

Cucátka začinají otvírat očička. Některá už mají škvírky a i když zatím stejně nevidí je to takový zvláštní okamžik v jejich životě. Všichni váží kolem 500g a krásně rostou. Žlutý pejsek včera dokonce ze spaní štěkal. Sice opravdu nevím co se mu mohlo zdát, že to v něm vyvolalo takové emoce, ale bylo to blafání jak má být:-). Fotky nejsou dnešní, ale trochu starší a fotila je jedna z budoucích paniček jedné z našich holčiček:-). Ještě jednou dík.

17.4.2008.

Dneska je cucátkům týden slaví tak první životní jubileum. Krásně rostou a největší tzn. giganto pes modrý má už 420g plní tedy normu váhového přírůstku na 110%. Jaspiska už často "jistí" štěňátka z dálky a dovolí Vynynce aby chodila na návštěvy. Z malých neurčitých tvorečků se začínají stávat psi. Je vidět že se jim zdají občas pěkně divoké sny i když jo otázka o čem, vzhledem k tomu, že jejich životním zážitkem byl zatím jen porod. Když leží na zádech a člověk je drbe na bříšku tak kopou nožičkami a klapou tlamičkou.

15.4.2008.

Mimča zdárně rostou a už váží kolem 300g je vidět že cucají jako o život:-). Všechna mají ideální pálení a zvláště jeden pejsek má barvu celý tatínek. Vůbec by mi nevadilo kdyby i zbytek byl celý Rino:-)). Pokusila jsem se udělat lepší fotky, ale naším předpotopním foťákem se černá mimča fotí složitě. Přesto doufám že bude větší spokojenost:p. Teta našich cucátek Minni před nedávnem vyhrála BOS na finské speciálce (přhlášeno cca 140 pinčů) přidávám odkaz na video ze soutěže o BOB. Je to takové rodinné video, protože pejsek, který BOB vyhrál ze třídy veteránů je dědeček našeho plánovaného C vrhu a rozhodčí chovatel maminky naší Vynynky:-)) Video najdete zde.

10.4.2008. Štěňátka jsou na světě!!!

Máme tři holčičky a tři kluky:-)). Porod probíhal bez problémů a Jaspiska k tomu přistoupila se svým stoickým klidem. Už v noci bylo jasné že se den D ( nebo spíš P) blíží a taky že ano. První miminko šlo na svět v 8 hodin a poslední před 12. Jaspiska se, jak je u pinčů zvykem, ukazuje jako výborná matka a vypadá velmi spokojeně. Jediný kdo není spokojený je Vynynka, která považuje za obrovskou nespravedlnost že Jaspiska má 6 miminek a ona žádné:-). A jak se to rodilo? 8.00 pejsek 200g, 9.55 fenka 160g, 10.05 femla 170g, 10.20 pejsek 160g, 11.00 pejsek 170g a 11.40 fenka 200g velká.

6.4.2008
Jaspiska bude již brzo rodit. Udělala jsem pro ní nové zařazení již není Canis familiaris ale Jaspisus sudus gigantus:-)). Jako ostatně všechno snáší Jaspiska březost s naprostou vyrovnaností. Prostě to neřeší. Líbila se mi jedna hláška z tohoto týdne, když Jaspisku uviděl jistý zoolog na fakultě "hele to jí máš tak strašně vyžranou nebo je těhotná" :-) Ano Jaspiska je opravdu hodně "těhotná" fenka:-)).

30.3.2008
Sedm neděl březí Jaspiska má bříško gigantických rozměrů. Už jsou cítít pohyby cucků:-). Navrhovala jsem výpočet obsahu "pupku" postup: provede se zaměření pohybů se všech stran. Výsledné číslo se odmocní na 4 a....:-))Jana mi vzala radost, když konstatovala že mi chybí jedna důležitá neznámá a to je zuřivost cuců:-)) Je pravda že to co vyváděla Hvězdulka a spol. tak týden před porodem za zvěrstva by mělo koeficient značný:-))). Zítra jde Jaspiska na druhou vakcinaci proti herpesviru a plánuji udělat RTG tak budem vedět na co se připravit. Jak je hezky tak už Jaspiska chce venku zase capat. Dneska si dělala krátkou stopičku a zase jsme cvičily s klikrem. Už téměř umí dělat syslíka na povel:p.

Jaspis 23.3
Jaspiska je už šest neděl v očekávaní. Vypadá jako vorvaň vyvržený na břeh nebo hrošík liberijský. Papá jak nezavřená a chová se naprosto nedůstojně vzhledem k svému stavu. Na procházkách jí prakticky stále nosím. Cvičení s klikrem má obrovský úspěch. Už umí na povel "tač" čuchat k mé ruce nebo "targetu" nyní začínám cvičit sysla na povel:-). Jen nevím zda mi to bude co platné při poslušnosti, protože Jaspis při pohledu na klikr upadá do stavů naprostého šílenství, ale sranda to je určitě.

15.3.2008
Jaspiska je pět neděl po krytí. Bříško už má docela velké. Na dvou hodinovou ranní a odpolední procházku s námi chodí, ale už jí občas nosím. Musím jí hlídat aby se se zbytkem smečky nevydala provětrat bříško při divokém průzkumu terénu což je oblíbená zábava zvláště Vynynky a stále nadšeně běhá za tenisákem.. Jí normálně a "nechutenství" jí už přešlo, takže vždy dojí i všechnu zeleninu. Začala jsem konečně trénovat s klikrem v což vkládám naději na zlepšení Jaspisky radostné, ale nepřesné poslušnosti a Jaspisce se to moc líbí:-)


Jaspis 9.3.2008
Měsíc po krytí - Jaspiska už se považuje za zasloužilou matku a tak se tak chová:-)).Trpý nechutenstvím což v jejím podání vypadá tak, že nedojídá všechnu zeleninu a ovoce. Nebrání jí to však v bitkách o prázdné misky s Chlupem. Chlup by k tomu rád dodal - mám to zapotřebí abych se v 11 letech přetlačoval u vylizování misek s čtyřkilouvou Syslicí:-(.

 

Štěňata Jaspis / Puppies Jaspis

Nakryto 8.-10.2.2008 / Mated 8.-10.2.2008

Fx - 0% counted by 6 generations pedigree

Z důvodů špatného výsledku testu plodnosti prvního vybraného psa, Akiry of Kelkyon jsme byly nuceny hledat nového plemeníka. Naštěstí jsme našly rovnocennou náhradu - velmi úspěšného mladého psa A Dream's Black Soldiera. Tento pes představuje to nejlepší z nejúspěšnější finské chovatelské stanice A Dream's. Má vynikající rodokmen psi jako Vlak,Orecchiuto jsou opravdové legendy, exteriér a již se také prokázal jako slibný plemeník - dva jeho odchovy po dvou různých matkách získaly BOB a BOS na finské speciální výstavě od německého specialisty - přihlášeno celkem 40 psů ve třídách mladých. Celý vrh ze kterého pochází má již titul finský šampion (zadává se pouze 1x CAC pro feny a 1x pro psy včetně tříd mladých, na finských výstavách je běžná konkurence kolem 40-90 psů). Jeho posledním úspěchem je R-CACIB na finském vítězi, kde bylo příhlášeno 150 pinčů. Pinčové byli nejpočetněji zastoupené plemeno na této nejvýznamější výstavě ve Finsku.

Doufáme ve štěňátka kvalitního exteriéru s vyjímečně pěkným pohybem, hřbetní linií, správnou kohoutkovou výškou a vyrovnanou povahou. Moc se těším na štěňátka po démonickém Rinovi, který jak napsala známá finka, Vás musí chytit za oko:-). 


Exigor's Jaspis in Black


Narozena born: 27.4.2004
Výška height: 28 cm

Český šampion, Slovenský šampion, Český junior šampion, 2x Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, 3x národní vítěz, 11xBOB, r. BIG, 3. místo BIG, 4. místo BIG, 5. místo BIG, BIS krajské výstavy v Rokycanech.
 
A Dream's Black Soldier

Narozen born: 23.8.2004
Výška height: 30 cm

Finský a Litevský šampion, junior finský vítěz 2005

A Dream's Black Soldier Onda's Vero Proprio
(3 x FIN CAC)
Fin CH
Agabelle's Heartbreaker

INT, MCh, Onda's Orecchiuto

Fin Ch,Shefa me beit Hamaayan

Onda's Signorina Bella

Fin Ch, A'Dreams Black Devil
Fin Ch,Onda's Ondamarina

Fin CH, JWW-98
Babit Beit Hamaayan

INT & Isr & Rus & Hun CH, ViceWW-98
Vlak Me Beit Hamaayan

Isr Ch, Yarden me beit Hamaayan

Isr Ch, Yaelit me beit Hamaayan
Zatuta Me Beit Hamaayan Isr Ch, Hotpinch Hotrocks to beit Hamaayan

Isr Ch, Hagas me beit Hamaayan

Exigor's
Jaspis in Black

VDHCh. Rambo vom Danenberg

VDHCh. Venko van de Doleaar

Ich. Royal Boru Bello Corsiere

VDHCh. Quenie van del Doleaar
Vivvi van de Doleaar
Ch. Sayon van de Doleaar

Patty van de Dolelaar
Ich. Exigor's Lori Line


Vedhauge Boy

Ch. Vedhauge Amor

Ch. Vedhauge Nora
Ich. Exigor's Her-HignessScintillas Royal-Russet

Ich. Exigor's Eleganta Exigora


design by cz Webstart s.r.o.